נוירוכירורג לנוער

פרופ' צבי רפפורט – נוירוכירורג, מומחה בגידולי מוח וחוט השידרה

הרפואה בימינו היא רפואה מתפתחת מאוד, וביכולתה לטפל בהרבה מאוד בעיות בכל התחומים, וכך גם כאשר מדובר על בעיות נוירוכירורגיה אצל ילדים ונוער. נוירוכירורג לנוער, כמו נוירוכירורג למבוגרים הוא רופא שבדרך כלל למד הרבה שנים, וההתמחות שלו כללה תחומים של כירורגיה ותחומים של נוירולוגיה, כפי שכמובן מעיד שם המקצוע. נוירוכירורג לנוער חייב להיות רופא מומחה ביותר, כיוון שאם יבצע טעויות בעת הניתוחים השונים, בעיות אלה עלולות ללוות את הנערים והנערות לשארית חייהם, וסביר להניח כי נוירוכירוג לנוער שיבצע את תפקידו בצורה רשלנית, יועמד לתביעות של רשלנות רפואית, וכמו כן, קידומו בעבודה יפגע ביותר.
כיצד עובד התהליך
אם רופא המשפחה או הרופא המטפל מבחין כי נערים מסוימים שמגיעים אליו סובלים מבעיות שיכולות לערב בתוכן בעיות נוירולוגיות, הרי שהשלב הראשון של נערים אלה יהיה פגישה ובדיקה אצל נוירולוג. השלב השני, אם אכן מדובר בעיה הקשורה בנוירולוגיה, ואם הוחלט על דרך טיפול כירורגית, הרי שהמטופלים יופנו אל נוירוגירורג לנוער, וזה יסביר להם במדויק במה מדובר וכיצד יעברו השלבים השונים של הניתוח אותו הם עתידים לעבור. במקרים רבים, כמובן, מי שייתן את האינפורמציה לקראת הניתוח לא יהיה רופא נוירוכירורג לנוער, כי אם אח או אחות אשר מטפלים בתחום זה במחלקה אשר אליה הופנו הנערים.
מי יוכל לעבוד במקצוע כזה?
רפואה היא מקצוע עבודה לא פשוט, ובמיוחד אם מדובר על אדם שרוצה להיות נוירוכירורג לנוער, כיוון שיהיה עליו ללמוד שנים רבות, וכיוון שמקצוע כמו נוירוכירורג לנוער דורש סבלנות ורגישות רבה. הרבה מאוד פעמים בהן נוערים מגיעים למצבים של ניתוחים או התערבויות רפואיות כאלה ואחרות, הם עלולים להרגיש לחוצים וחוששים ביותר, כך שחלק מתפקידו של נוירוכירורג לנוער הינו הפאן הרגשי.
הסדר תשלומים
כשנער או ילד יגיע אל נוירוכירורג לנוער יהיה עליו להביא עימו את התיק הרפואי שלו, והמלצות מקופת החולים, מעבר כמובן להפניה עצמה למומחה שהוא נוירוכירורג לנוער. ברוב המקרים, קופת החולים תממן את הניתוח, גם אם מדובר באשפוזים ארוכים, כך שאין טעם לדחות את הטיפולים.